O Mnie

Witaj..

Pozwól że trochę opowiem Ci o sobie..

Jako nastolatka byłam osobą pełną pasji, energii, pomysłów- z dzisiejszej perspektywy nie do końca mądrych, ale na pewno przynoszących nowe doświadczenia

Pewność siebie, odwaga i bunt w obronie własnych idei- to były moje cechy naturalne.

Z biegiem lat wszystkie one zaczęły tracić na swojej mocy. Pewność siebie przerodziła się w krytykę siebie samej, odwagę zastąpił niewyjaśniony strach o to że coś się nie uda, o zdrowie, o przyszłość, o to że decyzję które podejmę mogą nie być dla mnie dobre. Obrona własnych idei nie szła mi już tak doskonale i zaczęłam wątpić w to że są one właściwe przy okazji obwiniając innych o własne niepowodzenia.

Przypłaciłam to kłopotami ze zdrowiem, ciało dało znać, że ma dosyć tego w jaki sposób sama siebie traktuje. Nie mogąc znaleźć odpowiedzi o przyczyny moich dolegliwości wśród lekarzy do których się udawałam- wszystkie badania na które byłam kierowana (z krwi, moczu, tomograf, rezonans) nie wykazywały żadnych przyczyn moich dolegliwości, co jeszcze bardziej wpędzało mnie w poczucie lęku- czułam że dzieje się ze mną coś złego i nikt nie potrafi mi pomóc.

I wtedy na mojej drodze zupełnie przypadkowo- choć oczywiście wiem że nie ma przypadków- ale był to tak wielki zbieg okoliczności, że samej trudno mi w to dziś uwierzyć, pojawiła się Ajurweda. Nie do końca wiedziałam wtedy czym ona dokładnie jest, nie do końca miałam fundusze i czas na rozpoczęcie studiów podyplomowych, ale poczułam że muszę coś zrobić ze swoim życiem. Resztką odwagi jaką w sobie znalazłam podjęłam decyzję, że zrobię to i tak wszystko zaczęło nabierać nowej jakości. Wiele razy wracając z zajęć trasą którą niemal znałam na pamięć tak pochłonięta byłam w to co usłyszałam, że nagle nie wiedziałam gdzie jestem, a włączając nawigację okazywało się że mam do nadrobienia sporo kilometrów żeby wrócić do domu

Czego się nauczyłam?- Poznałam oczywiście ogrom sposobów zadbania o swoje ciało w naturalny sposób, ale to co okazało się dla mnie najbardziej wartościowe, to że nauczyłam się jak zadbać o siebie na poziomie emocjonalnym i duchowym- w największym stopniu pozwoliło mi to na powrót do siebie.

Zamieniłam:

OCENIAM na AKCEPTUJĘ

ZAMARTWIAM SIĘ na MEDYTUJĘ

OCZEKUJĘ na DZIĘKUJĘ

Lęk zamieniłam na zaufanie, a samokrytykę na wspieranie samej siebie. Poznałam lepiej to kim naprawdę jestem, zdałam sobie sprawę ze swoich wad i zalet, dowiedziałam się co mi służy, spotkałam wiele wspierających osób, wyszłam z wielu stref komfortu, zaczęłam doceniać to kto i co staje na mojej drodze.

Ajurweda stała się moją ogromną pasją. Odkrywanie jej kolejnych mądrości sprawia, że za każdym razem popadam w zachwyt i ciągle mi mało. Pasjonuje mnie jej holistyczne podejście- to instrukcja obsługi naszych organizmów, której nikt nie dołączył wraz z naszymi narodzinami – a szkoda! Uważam ją za matkę nauk. W swoim rozwoju natrafiłam na cudownych nauczycieli, którzy przekazywali mi wiedzę z ogromnym poszanowaniem do Ajurwedy, a teraz sama dzielę się nią z nieskrywaną przyjemnością.

Obecnie z wielką ciekawością i zaufaniem uczestniczę w lekcjach szkoły jaką jest życie. I choć oczywiście nie zawsze udaje mi się zapanować nad emocjami, nie wszystko idzie jak po maśle, to wiem, że mam ogromny wpływ na to jak wygląda moje życie, a ajurweda dała mi wiele narzędzi do polepszenia jego jakości. Z wielką radością, ciekawością i wdzięcznością zgłębiam nadal jej wiedzę dzieląc się nią jednocześnie z innymi.

Magdalena Budzowska-Barcik

Wykształcenie/doświadczenie:

Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia I stopień

Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja rozwoju II stopień

Kurs konsultanta Ajurwedy I Stopień- Shivani Ayurveda INDIE

Kurs konsultanta Ajurwedy II Stopień- JIVA Ayurveda INDIE

Członek Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy Prana

Kursy: Duchowe Uzdrawianie w Ajurwedzie, Ajurweda dla Kobiet, Ajurwedyjskie spojrzenie na układ nerwowy,

Liczne kursy specjalistyczne i warsztaty z zakresu Ajurwedy prowadzone przez lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich.

Kurs Reiki I stopnia

Edukatorka w SzkołaDuchowości.pl

Serdecznie zapraszam na moje profile społecznościowe:

https://www.facebook.com/dyplomowanapasjonatakaajurwedy

https://www.instagram.com/dyplomowanapasjonatkaajurwedy/