Porady Ajurwedyjskie

Niewłaściwe korzystanie z inteligencji

Cierpienie to niewątpliwie uczucie znane każdemu z nas. Miałam w swoim życiu okazję spotkać wielu ludzi którzy z zewnątrz wyglądali na szczęśliwych i spełnionych, ale w środku tkwiło w nich olbrzymie cierpienie. Ja również do nich należałam i ten czas przeszły napawa mnie ogromną wdzięcznością, że podjęłam próbę zadbania o siebie.

Ajurweda wyróżnia 4 źródła cierpienia – nie chodzi o cierpienie z powodu bólu fizycznego ale o to najbardziej skrywane, wewnętrzne cierpienie. Pierwsze z nich to:

NIEWŁAŚCIWE KORZYSTANIE Z INTELIGENCJI
Kiedy wiemy że źle robimy, ale mimo tego robimy to dalej np. palisz papierosy – choć wiesz że to szkodliwe, już nie możesz więcej zjeść ale jeszcze dojadasz bo nadarza się do tego okazja, nie dosypiasz- choć wiesz że odbije się to na Twoim zdrowiu i samopoczuciu, tkwisz w toksycznych relacjach – choć niszczą Cię one każdego dnia.

I nie chodzi o to aby przewracać swoje życie do góry nogami ale żeby zauważyć te rzeczy i stopniowo eliminować je z naszego życia. Nie dlatego żeby żyć w ciągłych ograniczeniach, ale dlatego żeby bodźce z zewnątrz nie sterowały naszymi działaniami.
M. B.-B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *