Lifestyle,  z dziennika ajurwedy

DHARMA- nasze powołanie, nasza powinność

Zdarza się, że doskonale słyszymy podszepty naszej intuicji i kroczymy drogą, która jest nam przeznaczona, realizując się w niej z radością i lekkością.

Bywa też tak, że wciąż poszukujemy tego co tym powołaniem jest próbując różnych aktywności .

Może też być tak, że nie podejmujemy próby i spełniamy oczekiwania otoczenia, pomimo odczucia że to nie jest nasza droga- i to jest najtrudniejsza sytuacja, ponieważ trudno wtedy osiągnąć szczęście w życiu.

Wypełnianie DHARMY, czyli naszego powołania to jeden z głównych celów życia wg Ajurwedy.

To w jaki sposób to robimy to nasza osobista odpowiedzialność.

Świat dookoła nas nie zawsze wygląda tak jakbyśmy tego oczekiwali. Ludzie i sytuacje które nas spotykają wymagają naszych reakcji i konfrontacji z rzeczywistością.

To co nas spotyka jest konsekwencją tego co „zasialiśmy”, (gdzie skupiliśmy naszą energię) lub wynikiem KARMY, na którą mamy o wiele mniejszy wpływ.

Niezależnie jednak od tego jaką rolę przyjdzie nam wypełniać, co się wydarzy i przed czym postawi nas życie najważniejsze jest to, aby realizować się zgodnie z własnym sumieniem, z naszym wewnętrznym systemem wartości, z intencją nie czynienia zła i krzywdzenia innych.

Ten wewnętrzny kodeks moralny posiada każdy z nas. Doskonale wiemy kiedy go przekraczamy i działamy niezgodnie z zasadami etycznymi. Musimy pamiętać, że każde nasze działanie przynosi konsekwencję. Jeśli jest ono nie do końca moralne w końcu odbije się na naszym zdrowiu i szczęściu.

To my jesteśmy kreatorami naszej rzeczywistości- to my tworzymy nasz świat! Nigdy o tym nie zapominajmy i wypełniajmy swoją DHARMĘ w zgodzie z sumieniem i zasadami moralnymi, nie działając na szkodę innych.

To pierwszy krok do osiągnięcia szczęścia

Z wdzięcznością za dobro które widzę w obliczu zła jakie nastało

Magdalena Budzowska-Barcik

Dyplomowana Pasjonatka Ajurwedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *