Porady Ajurwedyjskie

Wstawaj wcześnie

Co to znaczy wcześnie wstawać? Ajurweda zaleca budzenie się przed wschodem słońca, gdy za oknem jest jeszcze ciemno. To czas gdy Ziemię otulają spokojne piękno i bezruch, kiedy światło przegania ciemność a tym samym wiele kłamstw oraz trosk pochodzących z umysłu.
🌿

„Brahma muhutra” – tak nazywany jest ten czas w staroindyjskich księgach- to czas Świętej Boskości, doskonały na medytacje, kontemplację i zdobywanie duchowej wiedzy. Zaczyna się on pół godziny przed wschodem słońca i trwa aż do momentu kiedy słońce znajdzie się na horyzoncie.

Gdy jesteśmy świadkami przemiany nocy w świt, ciemności w światło w naszej podświadomości pojawia się zaczątek duchowej obecności, która wypychając ignorancję, przepełnia nas intuicyjną wiedzą.

Ci którzy budzą się w brahma muhutra otrzymują obfitość zdrowia w ciele, umyśle i duszy, zwiększa się ich energia, pozbywają się depresji i lepiej funkcjonuje ich trawienie. Wczesne wstawanie według ksiąg ajurwedyjskich ma związek z dłuższym okresem życia i długowiecznością.

🌿

Z moich obserwacji to czas kiedy natura obfituje olbrzymią energią, ptaki głośniej śpiewają a w powietrzu wyczuwa się coś magnetycznego. Spróbujcie i przekonajcie się sami jakim cudownym doświadczeniem jest bycie świadkiem zamiany ciemności nocy w jasność poranka. Oczywiście bycie w pełni świadomym świadkiem tego co się właśnie wydarza.

Magdalena Budzowska-Barcik

Dyplomowana Pasjonatka Ajurwedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *